Faaliyet Alanları

eşanjörler

Isı değiştiricileri iki akışkanın arasında soğutma ve ısıtma amaçlı ısı transferinin yapılmasını sağlayan ekipmanlardır. Isıtılacak veya soğutulacak akışkanın cinsine , korozif etkisine, basıncına , debisine , Logaritmik sıcaklık farkına göre çok farklı tiplerde gövde borulu tip ve kanatlı borulu eşanjör imalatları yapılmaktadır.

boru hatları

ŞAHANSAN MÜHENDİSLİK Şirketi endüstriyel tesisler ve projelerde ihtiyaç olabilecek saha borulama ve spool imalat işlerini profesyonel ekibiyle gerçekleştirir. Aynı zamanda termik santrallerin ihtiyaç duyduğu kazan boru değişimi, kollektör imalatı , kritik basınç ve sıcaklıkta çalışan alaşımlı boru hatlarının spool imalat , montaj işlerini gerçekleştirir.

Depolama Tankları

Endüstriyel tesislerin ve işletmelerin ihtiyacı olan depolama tankları API Standartlarına göre temel inşaatından son izolasyon ve otomasyon sistemlerine kadar anahtar teslim inşaatlarını yapmaktayız. Ayrıca depolama tanklarının inşaatında dünyada özellikle büyük hacimli akaryakıt depolama tanklarının inşaatında kullanılan Hidrolik Jacking sistemini kullanmaktayız.

endüstriyel tesis ve inşaat işleri

Şirketimiz endüstriyel tesislerin projeye bağlı inşaat, mekanik ve elektrik-otomasyon işlerini anahtar telim olarak tamamlar ve teslim eder.  Bu konuda prosese bağlı olarak tesiste yapılması gereken betonarme ve çelik konstrüksiyon inşaat işlerini , kendi fabrikasında prosese özel makinelerin imalatını, yurtdışından tedarik edilmesi gerekli prosese özel cihazların teminini,  Sahada makine ve sistemin montaj edilmesi, proses borulamasının yapılması ve sistemin elektrik otomasyonunu yapar.

Basınçlı kaplar

Firmamızın ASME ve PED basınçlı kaplar standartlarına göre en iyi kalitede Basınçlı kap, üretim kolonları, filtreler, Kazan kollektörleri gibi kritik basınçlarda çalışan ekipmanların imalatı ve kaynağında tecrübesi ve referansları vardır.

eşanjör boru değişimi

Eşanjörlerin Boru Değişimi Konusu özellikle rafineri, petrokimya, enerji santralleri gibi büyük sanayi kuruluşlarında Gövde Borulu tip Eşanjörler, Kondenserler, Yüksek Basınç Isıtıcıları gibi boruları hasar görmüş , ancak aynası, perdeleri ve gövdesi sağlam durumda olan komple imalatı pahalı olan proses ekipmanlarının bakımı için yeni imalat yapmaya göre daha ekonomik bir yöntemdir.

konveyör sistemleri

Şirketimiz maden , gıda , termik santraller ve diğer endüstriyel tesislerin ihtiyacı olan katı mamul taşıma makinalarını ihtiyaçlar doğrultusunda projelendirip imal edebilmektedir. İmalatını yapmış olduğumuz İletim Makinaları aşağıdaki gibidir;


– Zincirli ve Bantlı Konveyörler
– Helezon konveyörler
– Elevatörler
– Kademeli Bant Konveyörler

Konteyner dolum sistemi

Ülkemizde ilk defa şirketimiz tarafından geliştirilen konteyner dolum sistemi her türlü katı dökme yükün 20feetlik standart konteynerlere dolumunda Lojistik ve ekonomik avantajlar sağlaması amacıyla uygulanan bir sistemdir. Yurtdışında aktif olarak büyük endüstrilerde ve lojistik sektörleründe kullanılan bir sistemdir. Ülkemizin sanayisi ve üretimi geliştikçe bu tip teknolojik sistemlere olan ihtiyacıda artacaktır.